strona główna mapa strony kontakt
"Misją Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt jest zapewnienie wszystkim naszym podopiecznym zdrowia i jak najlepszych warunków bytowania oraz znalezienie dla jak największej rzeszy podopiecznych nowych właścicieli i domów"

Szanowni Państwo,

KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie pragnie poinformować,  że nie pobiera opłat od osób zgłaszających interwencję dotyczące zwierząt bezdomnych. Równocześnie informujemy, że adopcja zwierząt ze Schroniska jest bezpłatna. Za wydane zwierzęta prosimy o dobrowolne datki na rzecz Schroniska. Warunkiem adopcji jest podpisanie UMOWY ADOPCYJNEJ na podstawie dowodu osobistego z adresem zamieszkania.

Właściciele zgłaszający się po swoje zwierzaki, zobowiązani są do pokrycia kosztów pobytu zwierzaka w Schronisku (opłata naliczana jest za każdy rozpoczęty dzień). Osoby odbierające swoich podopiecznych prosimy o posiadanie ze sobą dowodu osobistego oraz książeczki zdrowia i/lub dokumentu potwierdzającego własność zwierzaka (rodowodu, wpisu do ewidencji itp.).


 


 

 


 

 


NA SKRÓTY :
PSY CZEKAJĄCE NA DOM                                               KOTY CZEKAJĄCE NA DOM

 

______________________________________________________
  

 


 

 

 

Aktualności

Robsona teraz Roxi w nowym domu

A na miły początek tygodnia :

Robsona mieszkała w Schronisku od 2003 roku. Była psem dzikawym, odłowionym na działkach, bojącym się ludzi, nieumiejącym chodzić na smyczy. Przez lata nikt nawet nie brał pod uwagę jej adopcji. 
W 2014 roku stało się coś nieoczekiwanego. Robsona została adoptowana ! Emotikon smile Można powiedzieć, że przeżywa teraz drugą młodość i nadrabia poprzednie lata. 
Serdecznie dziękujemy za dom opiekunom Roxi - adopcja takiego psa nigdy nie jest łatwa i nie każdy poradzi sobie z początkowym okresem aklimatyzacji zwierzaka. 
Poniżej filmik z nowego domu 
Emotikon wink

 

czytaj więcej
Koncert z okazji Światowego Dnia Kota

Koncert z okazji Światowego Dnia Kota

Wczoraj w Piwnicy Pod Baranami odbył się wspaniały Koncert z okazji Światowego Dnia Kota. wystąpili: Krzysztof Cwynar Franciszek Klimek Magdalena Hejda Jacek Królik Łukasz Lech Andrzej Sikorowski Nadia Socha Andrzej i Jacek Zielińscy, Gabriela Zielińska, Bogumił Zieliński.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, wspaniałej publiczności oraz wolontariuszom.

Zainteresowanie koncertem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Widzowie zajęli każde wolne miejsce łącznie z tymi w salce bocznej.

Specjalne podziękowania dla Piwnica Pod Baranami oraz Marcin Mucha Fotograf - pasjonat amator

ZDJĘCIA Z KONCERTU W GALERII Z PONIŻSZEGO LINKU

https://plus.google.com/u/0/photos/103335584257256590647/albums/6252886314941793841

 

czytaj więcej
17.02.2016 ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

17.02.2016 obchodzimy Światowy Dzień Kota z tej okazji życzymy wszystkim mruczkom dużo kociego szczęścia Emotikon smile

Kocie święto przypada na ten okres roku, w którym w Schronisku przebywa niewiele kotów. Maluchy już się nie rodzą, nowe zapewne pojawiać zaczną się dopiero około maja. Dorosłe koty dzięki temu o wiele krócej czekają na domy. 
Jak byłoby wspaniale, gdyby taka sytuacja miała miejsce cały rok ... Dlatego prosimy kolejny raz - nie pomnażajmy bezdomności. Nie każdy kot, który przychodzi na świat może liczyć na opiekę i dobre życie. Na zdjęciu prezentujemy koty, które trafiły do nas np. po wypadkach, z opuszczonych miejsc gdzie nie miał już się kto nimi zajmować, zostały oddane przez właścicieli lub trafiły do nas jako dzikawe podrostki i nikt ich nie chciał. Są różnej maści, w różnym wieku. Łączy je jedna rzecz - nikt ich nie nauczył życia z ludźmi. Człowieka traktują jak zagrożenie, unikają kontaktu. One nie będą domowymi mruczkami, które można brać na ręce i przytulić kiedy się chce. Są niezależne. Takich kotów zazwyczaj nikt nie chce, skazane są na życie w Schronisku. 
Jednak korzystając z tego, że dziś kocie święto prezentujemy je Państwu. Być może ktoś ma możliwość i zechce podarować dom kotu, który nie 'odwdzięczy' się za opiekę. A jedynym 'bonusem' z adopcji będzie satysfakcja, że podarowało się wspaniałe życie niezależnemu kotu. Przy odpowiednim przygotowaniu najszczęśliwsze będą w domach tzw.wychodzących - w spokojnej okolicy. Mogą mieć kocich kolegów, u nas korzystają z kuwet.

czytaj więcej
Skundlony.pl

Strona prowadzona przez jednego z wolontariuszy, gdzie m. in. można znaleźć ciekawe informacje o psach do adopcji którymi się u nas opiekuje :)
Gorąco polecamy http://www.skundlony.pl/

czytaj więcej
Modernizacja woliery dla kotów

Dzięki darczyńcom, głównie firmie ArcelorMittal zostały zmodernizowane woliery dla kotów.

Serdecznie dziękujemy w imieniu naszym i zwierzaków
(które na pewno chętnie skorzystają z nowych wybiegów jak tylko zrobi się nieco cieplej ;) ).

czytaj więcej
PRACA DLA KIEROWCY INTERWENCYJNEGO

PRACA DLA KIEROWCY INTERWENCYJNEGO W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT W KRAKOWIE.

 

KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie poszukuje pracownika na stanowisko Kierowca Interwencyjny:

 

WYMAGANIA:

 • prawo jazdy kat.b,

 • dyspozycyjność (praca w systemie zmianowym),

 • odporności na stres,

 • umiejętnośc szybkiego reagowania w sytuacjach nieprzewidzianych (np. odławianie zwierząt rannych lub chorych itp.),

 • wysoka empatia w stosunku do zwierząt,

 • umiejętność organizacji swojego czasu pracy,

 • wysokie zdolności interpersonalne.

 

 

 

OFRERUJEMY:

 • umowę o pracę,

 • dosęp do prywatnej opieki medycznej,

 • elastyczne godziny zatrudnienia,

 • finansowanie niezbędnych szkoleń,

 • stabilne zatrudnienie.

 

 

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv i listu motywacyjnego na jeden z adresów mailowych : biuro@schronisko.krakow.pl lub ktoz@ktoz.krakow.pl

 

Prosimy o ustosunkowanie się w dokumentach aplikacyjnych do stawianych oczekiwań oraz zawarcie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883)."

 

czytaj więcej
Sprostowanie do artykułu

Na podstawie uchwały Zarządu Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami nr 01/12/2015 z dnia 15 grudnia 2015 r., Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, zwraca się do Redaktora Naczelnego gazety „Dziennik Polski” o sprostowanie nieścisłych i nieprawdziwych wiadomości dotyczących faktów, który ukazał się w dniu 12 grudnia 2015 roku na łamach „Dziennika Polskiego” w artykule „Wojna w Krakowskim Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami” autorstwa Anny Agaciak i Barbary Matoga.

 1. Nie jest prawdziwy fakt, że w Krakowskim Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami /KTOZ/ trwa „wojna”. Według słownika PWN określenie to między innymi oznacza – kłótnie. Autorzy artykułu prasowego podają, że wiele wskazuje, że w KTOZ trwa poważny konflikt. Fakt ten nie polega na prawdzie. Informacja ta nie została sprawdzona zgodnie z wymogami rzetelnego dziennikarstwa, bowiem autorzy tekstu nie pofatygowali się o zebranie informacji od wszystkich członków zarządu, tj. od Skarbnika Beaty Turzańskiej – Szacoń, sekretarza Marka Kapturkiewicza, oraz członków zarządu: Anny Baranowskiej, Marii Cichoń-Szepczyńskiej, oraz Rafała Feldmana. Autorzy poprzestali jedynie na uzyskaniu informacji od Prezesa Jadwigi Osuchowej i Wieceprezes Moniki Krzyżanowskiej. Z wypowiedzi Prezes Jadwigi Osuchowej, że „W stowarzyszeniu jest pewna różnica zdań…”, oraz wypowiedzi Wiceprezes Moniki Krzyżanowskiej przywołanej w tekście prasowym wniosku takiego nie można wysunąć.

 2. Niepokój KTOZ budzi brak zweryfikowania przez autorów materiału prasowego czy Wiceprezes Zarządu Monika Krzyżanowska została „odcięta od wszelkich informacji – zarówno dotyczących zatrudnienia pracowników, jak i finansów. Wszystkie decyzje podejmowane są przez panią prezes.” Zasady rzetelnego dziennikarstwa wymagają sprawdzenia prawdziwości takiego faktu u wszystkich członków zarządu, jeżeli konflikt miałby występować w zarządzie. Przywołana wypowiedź jest nieprawdziwa co do faktu, że Wiceprezes Zarządu Monika Krzyżanowska jest odcięta od wszelkich informacji.

 3. Nieprawdziwą i nieścisłą informacją jest, że wszelkie decyzje podejmowane są przez Prezes Zarządu Jadwigę Osuchową. Zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 r. prawo o stowarzyszeniach, która to wskazuje, że decyzje stowarzyszenia podejmowane są przez jego organ, tj. zarząd. Zebrania zarządu odbywają się systematycznie i to na nich podejmowane są decyzje dotyczące działalności stowarzyszenia.

 4. Nie polega na prawdzie twierdzenie, że „środowisko jest wyraźnie podzielone”. W każdej organizacji istnieje pluralizm poglądów co do drogi zmierzającej do osiągnięcia zamierzonego celu. Zwłaszcza w stowarzyszeniach, gdzie bezwzględne posłuszeństwo członków wobec władz stowarzyszenia jest zakazana – art. 6 ust. 1 prawa o stowarzyszeniach.

 5. Nieścisłym jest ferowanie za prawdziwe twierdzenia kierownika Andrzeja Jaworskiego, że „centrum decyzyjnym schroniska stało się biuro KTOZ…, a w zasadzie sama pani prezes”. Siedziba KTOZ mieści się przy ul. Floriańskiej, tam odbywają się posiedzenia Zarządu, a to zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zarząd jest organem podejmującym decyzje za stowarzyszenie. Organizacja prawna stowarzyszenia jest determinantą takiego rozwiązania. Schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej w Krakowie prowadzone jest przez KTOZ, dlatego nie sposób przyjąć, że decyzje mają być podejmowane przez inny organ. W ocenie KTOZ funkcjonowanie Schroniska w okresie sprawowania funkcji kierownika przez Andrzeja Jaworskiego w pewnych aspektach było nieprawidłowe. Schronisko jako obiekt podlegał niszczeniu. Brak nadzoru kierownika Andrzeja Jaworskiego prowadził też do nieuzasadnionej eutanazji zwierząt.

 6. Nie polega na prawdzie, że Jadwiga Osuchowa jest Prezesem Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami od 40 lat. Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zostało zawiązane 1 marca 1990 r., a następnie zostało zarejestrowane w Rejestrze Stowarzyszeń Sądu Wojewódzkiego w Krakowie, a więc co jest logiczne urzędowanie Prezesa nie może być dłuższe niż czas istnienia organizacji.

 7. Twierdzenie, że w KTOZ występuje „mobbing” jest nieprawdziwe. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników – art. 94[3] § 2 k.p. Przy tak obowiązującej definicji, zarzuty postawione w artykule prasowym wobec zastępcy kierownika Szymona Ziemki nie realizują ustawowych przesłanek. Wobec powyższego posługiwanie się przez autorów tekstu tym określeniem należy uznać za wiadomość nieścisłą. Niektórzy pracownicy, w tym kierownik Andrzej Jaworski, zwiększenie dyscypliny pracy i chociażby wprowadzenie ściślejszego ewidencjonowania czasu pracy (karty zegarowe) zaczęli postrzegać jako „szykany”. Nie jest prawdziwy zarzut „niewielkiego pojęcia kierownictwa o psach i kotach” czyniony Szymonowi Ziemce w kontekście jego wykształcenia – politolog - bowiem aktualny kierownik Andrzej Jaworski jest mechanizatorem rolnictwa, a i jego poprzednicy, wyłaniani w drodze konkursu, organizowanego przez Urząd Miasta, także nie mieli kierunkowego wykształcenia.

 8.  Nie polega na prawdzie, że zgodne z prawdą były zarzuty wobec Szymona Ziemki zamieszczone w anonimie, o którym mowa w artykule. Po wpłynięciu donosu w Schronisku zorganizowano zebranie, w którym uczestniczyli wszyscy pracownicy. Nikt nie potwierdził ani faktu „zagłodzenia” psa, który to zarzut był podstawową przyczyną zwołania zebrania, ani nagannych zachowań Szymona Ziemki, które potwierdza kierownik schroniska Andrzej Jaworski w artykule prasowym.

 9. Nie polega na prawdzie zarzut o braku dbałości Zarządu KTOZ o odpowiedni poziom usług weterynaryjnych. Oczekiwania KTOZ wobec lekarzy są wysokie, stąd z kilkoma z nich nie przedłużono umów okresowych. Przedłużanie umów z osobami, które nie spełniają naszych oczekiwań, w tym koniecznego zaangażowania w ratowanie każdego zwierzęcia i kierują się rutyną nie leży w interesie Schroniska. Dwie bardzo dobre specjalistki, zaangażowane w pomoc wszystkim naszym podopiecznym odeszły ze Schroniska z uwagi na konflikt z kierownikiem Andrzejem Jaworskim. Kolejna, bardzo dobra i zaangażowana lekarz weterynarii przebywa obecnie na bezpłatnym urlopie, spowodowanym względami obiektywnymi. Nadto pracowników i zwierzęta boleśnie dotknęła tragedia, jaką była nagła śmierć jednego z naszych najlepszych lekarzy, która nawet podczas urlopu podejmowała prace na rzecz Schroniska i planowała powrót do niego. Zaznaczyć należy, iż niektórzy lekarze pomimo otwarcia własnych praktyk weterynaryjnych nadal z nami ściśle współpracują. Nie jest prawdziwe twierdzenie, że lekarzy weterynarii w Schronisku jest za mało.

Na marginesie należy podnieść, że o braku rzetelności dziennikarskiej świadczy fakt, iż Pani Redaktor Barbara Matoga korzysta z pomocy weterynaryjnej żony Andrzeja Jaworskiego, z którą też współpracowała pisząc felietony na łamach „Dziennika Polskiego”. Okoliczność ta może także rzutować na rzetelność przedstawionych faktów, zwłaszcza w kontekście jednostronnego przedstawienia zarzutów kierownika Andrzeja Jaworskiego wobec organizacji.
 

czytaj więcej
Sylwester w Restauracji Alpino

 
Serdecznie zapraszamy na Sylwestra do Restauracji Alpino.
Zamiast sztucznych ogni 10 zł z każdego zakupionego biletu 
na zabawę Sylwestrową zostanie przekazane
na rzecz bezdomnych zwierząt. 

Restauracja Alpino specjalizuje się w kuchni francuskiej i śródziemnomorskiej.
Posiada ogromne wnętrza, które idealnie nadają się na karnawałowe imprezy.
Życzymy udanej zabawy oraz dziękujemy, że przy okazji pamiętają Państwo o zwierzęta.
 
czytaj więcej

Zwierzęta do adopcji

zobacz wszystkie
Projekt i wykonanie: Fabryka Stron Internetowych  CMS - FSite
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij