strona główna mapa strony kontakt

KORONAWIRUS A FUNKCJONOWANIE SCHRONISKA

FUNKCJONOWANIE SCHRONISKA OD 15.04.2022 r. DO ODWOŁANIA

 

 

1. W dni robocze na teren placówki zapraszamy w godzinach otwarcia, w sobotę i niedzielę również, ale w miarę możliwości prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny ( śr-pt 8.00-14.30) w celu uniknięcia skumulowania o jednej porze zbyt dużej liczby osób.  Procedura adopcji psów pozostaje bez zmian.

 

2. Oglądanie i adopcje kotów  Wybór kota dokonywany jest na miejscu i nie ma możliwości REZERWACJI zwierzęcia. Każda osoba chcąca adoptować kota MUSI posiadać ze sobą zamykany transporter przeznaczony do bezpiecznego przewozu kotów (niedopuszczalne są np. pudełka tekturowe czy klatki dla gryzoni) W przypadku adopcji więcej niż jednego dorosłego kota, konieczne jest posiadanie oddzielnych kontenerów dla każdego zwierzęcia. Wyjątek stanowi sytuacja w której koty są ze sobą bardzo zżyte, a transporter dostosowany jest do bezpiecznego i komfortowego przewozu więcej niż jednego zwierzęcia.
 


3. Oglądanie i wybór psów . Aby obejrzeć psiaki do adopcji wystarczy przyjść w godzinach otwarcia, w przypadku zainteresowania konkretnym zwierzakiem, zostaniecie Państwo skomunikowani z wolontariuszem w celu umówienia spacerów zapoznawczych. W przypadku psów należy wypełnić ankietę przedadopcyjną, którą można pobrać na stronie www lub otrzymać bezpośrednio w Schronisku od osoby dyżurującej w recepcji. Spacery zapoznawcze z psem odbywają się przy udziale wolontariusza lub pracownika schroniska. Spacer nie gwarantuje adopcji danego psa – w schronisku nie ma rezerwacji zwierząt. Decyzja o adopcji psa podejmowana jest przez pracownika schroniska na podstawie wypełnionej ankiety i opinii wolontariusza ze spacerów. ANKIETĘ NALEŻY DOSTARCZYĆ OSOBIŚCIE DO SCHRONISKA, PO PIERWSZYM SPACERZE ZAPOZNAWCZYM. Obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze, ale ich ostateczną liczbę określa wolontariusz lub pracownik schroniska. Osoby które ukończyły procedurę adopcji umawiane są na konkretny termin w celu podpisania dokumentów adopcyjnych.
W przypadku adopcji szczeniąt spacery zapoznawcze nie-obowiązują.

 


4. ANULOWANY Wszystkie osoby wchodzące na teren Schroniska mają bezwzględny obowiązek:

  1. noszenia maseczek ochronnych zakrywających zarówno usta, jak i nos.

  2. dezynfekcji rąk (dozowniki umieszczone są przy wejściach na teren schroniska oraz przed pomieszczeniem wydawania zwierząt.)

c. zmierzenia temperatury przez osoby dyżurujące termometrem bezdotykowym (zdalnym).

 


5. W związku z limitem osób przebywających jednocześnie na terenie schroniska czas oczekiwania na wejście może być różny. Pierwszeństwo obsługi na miejscu mają osoby odbierające swoich podopiecznych oraz adoptujące zwierzęta . A w dni weekendowe dodatkowo osoby, które zgłosiły się wcześniej chęć przyjścia (patrz punkt 1.)

 

5. Dary są przyjmowane 


 

 


W pozostałych kwestiach stosowane są zasady adopcji wynikające z regulaminu schroniska (czyli m.in. adopcja jest BEZPŁATNA, ale będziemy wdzięczni za każde wsparcie w postaci datku, osoba adoptująca musi mieć dowód tożsamości, istnieje mozliwość skierowania na kontrolę warunków inepektorów przed adopcją, w przypadku wynajmowania mieszkania, należy mieć zgodę właściciela na piśmie na przebywanie psa/kota w domu itd. ) Szczegółowe informacje dotyczące adopcji dostępne w zakładce: http://schronisko.krakow.pl/Adopcje/ZWIERZAKI_DO_ADOPCJI/
Prosimy, pamiętajcie, że powyższe zasady mają na względzie bezpieczeństwo: nasze, Wasze i zwierzaków ( w przypadku objęcia pracowników kwarantanną - nimi nie będzie miał się kto zająć) - dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość .

dane kontaktowe :

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

ul.Rybna 3, 30-254 KRAKÓW

tel./fax: 12 429-74-72 , 12 429-92-41
e-mail: biuro@schronisko.krakow.pl

 

DO ODWOŁANIA NIE BĘDZIE PRZEPROWADZANY NABÓR NA WOLONTARIAT.

Zwierzęta do adopcji

zobacz wszystkie
Projekt i wykonanie: Fabryka Stron Internetowych  CMS - FSite
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij